Jakie tkaniny wybrać na lato?

Lato to trudna pora dla osób nielubiących wysokiej temperatury. Rzeczywiście, w upalne dni pogoda może dać nam się we znaki. Często najchętniej w ogóle nie wychodzilibyśmy z klimatyzowanego pomieszczenia – nie jest to jednak możliwe. Jakie ubrania wybierać, aby czuć się komfortowo w upalne dni?

Dzianina bawełniana idealna na lato

Już od dawna każdy z nas wie, że jedną z najlepszych tkanin na upalne dni jest właśnie dzianina bawełniana. Bawełna wykazuje bowiem bardzo wiele właściwości, które mogą okazać się dla nas bardzo przydatne, gdy wysoka temperatura daje się nam we znaki. Dzianina bawełniana doskonale wchłania wilgoć z otoczenia. Dlatego też będzie idealną tkaniną dla osób mających problem z nadmierną potliwością. Mokre ślady na ubraniach z dzianiny bawełnianej zdarzają się niezwykle rzadko, co z pewnością podnosi komfort użytkowania jej. Bawełna ma jeszcze wiele innych właściwości, które sprawiają, że ma bardzo wielu zwolenników. Jest to tkanina idealna przede wszystkim dla osób, które nie lubią prasowania – bawełna bowiem bardzo delikatnie się gniecie, a jeśli już się to zdarza, to wystarczy jedno przeciągnięcie żelazka, a wszelkie zagniecenia stają się przeszłością. Na lato wybierajmy ubrania z cienkiej bawełny – zagwarantują nam wygodę oraz przewiewność, która w upalne letnie dni jest nie do przecenienia. Dzianina bawełniana wbrew pozorom jest idealna nie tylko na lato – jeśli wybierzemy jej grubszą wersję, to z powodzeniem sprawdzi się ona także zimą. Jest to więc bardzo uniwersalna tkanina, którą możemy nosić właściwie o każdej porze roku.

Len doskonały na wakacyjne dni

Tkanina lniana jest jednym z najbardziej popularnych materiałów, z którego produkuje się ubrania na upalne lato. Jest to tkanina bardzo lekka i przewiewna, dzięki czemu nie musimy martwić się, że nadmiernie się spocimy czy przegrzejemy. Nosząc ubrania z lnu właściwie nie czujemy, że mamy cokolwiek na sobie, co latem jest bardzo komfortowym uczuciem. Warto jednak pamiętać, że jeśli chcemy cieszyć się naszymi lnianymi ubraniami przez długie lata, powinniśmy wybrać takie, które mają domieszkę sztucznych tkanin. Dzięki temu nasze ubrania będą bardziej trwałe, a dodatkowo nie będą tak bardzo się wygniatały. Len ma bowiem jedną uciążliwą wadę – ubrania z niego wykonane dość mocno się gniotą, co dla prawdziwych estetów może być bardzo dużym problemem.

Cool wool czyli wełna na upały

Słysząc o wełnie na myśl przychodzi nam raczej mroźna zima, podczas której wełniane swetry od naszych babć są idealnym wyborem. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że istnieje jednak pewna odmiana tkaniny wełnianej, która jest idealna na upalne dni. Nazywamy ją cool wool. Właściwości wełny mogą być dla wielu osób bardzo zaskakujące – wełna bowiem wykazuje zdolności termoregulacyjne. W czasie zimy dba o to, abyśmy nie wytracali ciepła, natomiast podczas lata będzie idealnie trzymać stałą temperaturę, abyśmy się nie przegrzali. Nie musimy martwić się również o to, że ubrania wykonane z tego typu wełny będą „gryzły”. Obecnie możliwe jest wyprodukowanie z wysokiej jakości przędzy takiej tkaniny, która będzie bardzo komfortowa w noszeniu. Cool wool będzie więc idealnym materiałem na lato, z którego wykonać można na przykład eleganckie sukienki. Poleca się go również dla panów, którzy latem niekomfortowo czują się w standardowych garniturach właśnie ze względu na panującą na zewnątrz wysoką temperaturę powietrza. Ubrania wykonane z cool wool mają jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę – nie mają tendencji do nadmiernego gniecenia się. Będzie to więc idealna tkanina dla osób, które zawsze chcą wyglądać schludnie i elegancko.