Zawody, w których wygląd ma znaczenie

Zawody, w których wygląd ma znaczenie

Każdy z nas chce być dyplomatą i mówi, że wygląd w pracy nie ma znaczenia. W niektórych firmach wprowadzono nawet życiorysy bez zdjęcia, tak aby nie dyskryminować ludzi, tylko dlatego, jak wyglądają. Są jednak zawody, gdzie wygląd decyduje czy dostaniemy daną pracę, czy nie. Czasem pośrednio, czasem bezpośrednio jest to określone w ofercie. Czy zawsze

Każdy z nas chce być dyplomatą i mówi, że wygląd w pracy nie ma znaczenia. W niektórych firmach wprowadzono nawet życiorysy bez zdjęcia, tak aby nie dyskryminować ludzi, tylko dlatego, jak wyglądają. Są jednak zawody, gdzie wygląd decyduje czy dostaniemy daną pracę, czy nie. Czasem pośrednio, czasem bezpośrednio jest to określone w ofercie.

Czy zawsze ładna buzia wystarczy? Niestety nie. Oprócz idealnych rysów twarzy często liczy się sylwetka, wzrost. Są zawody, które jasno określają jakie wymiary powinniśmy mieć, aby znaleźć w nich pracę. Nad sylwetką można pracować, można zrobić sobie nawet operacje plastyczne biustu czy pośladków jednak nie ma sposobu, aby dodać sobie wzrostu. Ten aspekt może pogrążyć niekiedy nasze marzenia zawodowe.

Kto może być modelką?

W tym zawodzie są jasne reguły – kobieta musi być szczupła, w miarę wysportowana i zadbana. Wzrost idealnej modelki oscyluje między 174 cm a 180 cm, obwód talii około 65 cm, bioder około 90 tak jak biustu. W modelingu duży biust nie jest pożądany, ponieważ zaburza proporcje sylwetki, najlepiej jeśli oscyluje między rozmiarem A lub B, z obwodem pod biustem około 75. Wymiary modelek i te sztywne ramy są potrzebne nie tylko do tego, aby ubrania nosiły piękne kobiety. Stroje na pokazach mody są szyte w standardowych rozmiarach, a potem lekko dopasowane do modelki. Tak jest szybciej i wygodniej. Gdyby kobiety prezentujące ubrania na pokazach mody znacznie różniły się wymiarami, wprowadzałoby to zamęt przed pokazem. Poza tym na standardowych sylwetkach każdy strój wygląda dobrze, a jeśli mamy nietypową figurę np. bardzo szerokie biodra czy duży biust musimy strojem wyrównać proporcje naszego ciała.

Jakie warunki musi spełnić hostessa?

Hostessa ma za zadanie promować produkt. Nie ma tutaj jakiś szczególnie zaostrzonych kryteriów. Zazwyczaj jako hostessy poszukiwane są studentki o proporcjonalnej figurze i miłej aparycji. Nawiązywanie kontaktu z ludźmi, zdolności interpersonalne są tutaj bardzo ważne, ponieważ hostessa, reklamując produkt, zachęca do spróbowania, a w rezultacie do kupna danego artykułu. Czasem w ofertach znajdziemy jakieś niestandardowe wymagania np. długie blond włosy, bo akurat będzie reklamować szampon do tego rodzaju włosów. W takich przypadkach nieważne czy dziewczyna będzie miała 165, czy 180 cm wzrostu. Wiek hostessy to od 18 do 24 roku życia. Często wymagany jest status studenta ze względu na niższe koszty zatrudnienia. Ofert tego typu pracy młode osoby szukają w Internecie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. hostessa Warszawa.

A gdyby tak polatać

Stewardessa to również zawód, gdzie liczy się ładny wygląd, miła aparycja, ale również odporność na stres. Osoba aplikująca na stanowisko stewardessy powinna mieć od 170 do 180 cm wzrostu i szczupłą sylwetkę, chociaż każda linia ma swoje bardziej lub mniej sprecyzowane wymagania. Wygląd musi być schludny, bez nadmiaru sztucznych dodatków, tak aby stewardessy na pokładzie samolotu wyglądały w miarę jednolicie. Aby aplikować na te stanowiska trzeba przejść szereg szkoleń.

Szewc w podartych butach chodzi

To przysłowie mówi teoretycznie o tym, że jeśli jest się bardzo zaangażowanym w swoją pracę, to zapomina się o sobie. Niestety już to nie działa, przynajmniej nie we wszystkich zawodach. Zastanówmy się, czy idąc do fryzjera, nie zwracamy uwagi na jego fryzurę, albo na cerę i dłonie u kosmetyczki, albo na sylwetkę instruktora na siłowni. Psychika człowieka działa tak, że utożsamiamy się z innymi ludźmi, dlatego unikamy zaniedbanych ludzi, ponieważ boimy się, że po usłudze u nich będziemy wyglądać tak jak oni.

 

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel