Banany, czyli żółte szczęście.

Banany, czyli żółte szczęście.

Każdy je zna i każdy je lubi. Intensywnie żółte, słodkie w smaku, idealne jako przekąska czy słodzik w różnego rodzaju daniach. Banany, bo o nich mowa, są powszechnie znane i lubiane na całym świecie. O ich rozpowszechnieniu, łatwej dostępności i świetnym smaku wie każdy, ale te owoce to nie tylko smak ale i bogactwo prozdrowotnych

Każdy je zna i każdy je lubi. Intensywnie żółte, słodkie w smaku, idealne jako przekąska czy słodzik w różnego rodzaju daniach. Banany, bo o nich mowa, są powszechnie znane i lubiane na całym świecie. O ich rozpowszechnieniu, łatwej dostępności i świetnym smaku wie każdy, ale te owoce to nie tylko smak ale i bogactwo prozdrowotnych właściwości.
Banany są jednymi z najlepszych źródeł potasu w diecie. Jest on odpowiedzialny za układ krążenia i optymalizuje pracę naszego serca, o które każdy powinien dbać. Dodatkowo, w przypadku osób lubiących solić, banany pomogą wyrównać stosunek potasu do sodu.

Wiele osób jest na diecie i chce zrzucić zbędne kilogramy, a owoce te mogą być bardzo pomocne w tym trudnym procesie. Są niskokaloryczne, a ze względu na obecność błonnika rozpuszczalnego w wodzie niwelują zaparcia i wspomagają pracę jelit.

Dla sportowców i uczniów banan przed wysiłkiem zarówno fizycznym jak i tym umysłowym jest idealnym rozwiązaniem. Łatwo przyswajalne cukry zawarte w tych owocach dodają energii potrzebnej przed ciężkim treningiem. Poza aspektami sportowymi banany pomagają ludziom przed wysiłkiem naszego mózgu. Badania pokazują, że uczniowie którzy zjadali banana przed egzaminem osiągali wyższe wyniki.

Dobrym rozwiązaniem w leczeniu depresji czy w zmaganiu się z zespołem napięcia miesiączkowego jest włączenie do swojej diety tych żółtych owoców. Tryptofan zawarty w bananach stymuluje wydzielanie serotoniny, która jest po prostu hormonem szczęścia. W połączeniu z kakao lub czekoladą dostarczamy swojemu organizmowi prawdziwą „bombę szczęścia”. Zaś witamina B6 reguluje poziom glukozy we krwi co pomaga w chwilach stresu oraz poprawia humor. Przy okazji pomagając w bólach miesiączkowych.

Witaminy z grupy B są odpowiedzialne za poprawną pracę naszego układu nerwowego. Rzucanie palenia, depresje czy inne problemy o podłożu psychicznym mogą zostać złagodzone dzięki obecności bananów w naszej codziennej diecie.

Nie należy bać się bananów czy cukrów w nich zawartych, ponieważ lista pozytywnych skutków płynących ze spożycia bananów jest tak długa, że każdy człowiek powinien w dzisiejszych czasach jeść te owoce.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel