Single jersey – w jakich ubraniach można odnaleźć ten splot?

Single jersey – w jakich ubraniach można odnaleźć ten splot?

W dzisiejszych czasach mamy możliwość korzystania z wielu rodzajów materiałów, jednakże single jersey bez wątpienia znajduje się w czołówce. Jest to związane z jego uniwersalnością oraz wytrzymałością, dlatego przy jego pomocy powstają zarówno koszulki, piżamy, jak i inne części garderoby. Kilka szczegółów na temat single jersey Określenie single jersey oznacza jednołożyskowy splot, właśnie dlatego nazywa

W dzisiejszych czasach mamy możliwość korzystania z wielu rodzajów materiałów, jednakże single jersey bez wątpienia znajduje się w czołówce. Jest to związane z jego uniwersalnością oraz wytrzymałością, dlatego przy jego pomocy powstają zarówno koszulki, piżamy, jak i inne części garderoby.

Kilka szczegółów na temat single jersey

Określenie single jersey oznacza jednołożyskowy splot, właśnie dlatego nazywa się pojedynczy. Do produkcji jersey wykorzystuje się cienką przędzę, właśnie z tego względu jest to materiał cieńszy od dresówek. Ten rodzaj splotu sprawia, że prawa oraz lewa strona materiału nie są sobie równe. Najlepiej zobrazować to na przykładzie splotu swetrowego. Z jednej strony układa się w kształty wyglądające jak trójkąty, które generują rządki. Z kolei druga strona to bardzo lubiane i jakże charakterystyczne fale. W taki sam sposób powstaje jersey. Single jersey dostępny jest w różnych gramaturach. Pierwszy z nich posiada 165 g. Mowa o materiale cienkim, którego brzegi mają tendencję do rolowania się. W dalszej kolejności można skorzystać z single jersey 200 g, który jest przede wszystkim bardzo mięsisty w dotyku. Jego brzegi nie rolują się, jak w omawianym powyżej modelu, a do tego można z niego skorzystać w większej ilości materiałów.

Gramatura materiałów – jakie ma znaczenie?

Gramatura materiału to bardzo ważne zagadnienie, które należy skontrolować w trakcie zakupów. Przez określenie gramatura rozumiemy ciężar oferowanego materiału. Precyzując jest to ciężar 1 metra kwadratowego materiału, który wyraża się w gramach. Gramatura materiałów uwarunkowana jest grubością włókien, ich wagą oraz typem zastosowanego splotu. Logiczne wydaje się, że wraz ze wzrostem gramatury materiały powinny być grubsze, jednakże w prawdziwym życiu sytuacja wygląda nieco inaczej. Jest to związane z wieloma czynnikami, które wpływają na gramaturę. Za przykład możemy wziąć dzianinę cechującą się puszystością, dosyć sporą grubością, a jednocześnie powstałą z delikatnej i lekkiej przędzy. W jej przypadku gramatura będzie niewielka, mimo, iż każdy kto dotknie materiału w pierwszej kolejności rozpozna ją jako grubą. Właśnie z tego względu gramatura nie jest jednoznacznie odpowiedzią na pytanie odnośnie grubości materiału. W trakcie zakupów przez Internet najlepiej przeczytać dokładnie opis bądź porozumieć się z obsługą sklepu. Osoby pracujące w tej branży doskonale zdają sobie sprawę, że gramatura nie podaje wszystkich potrzebnych informacji i bardzo często na prośby klientów wykonują dodatkowe zdjęcia czy przesyłają uzupełniające opisy.

W tym miejscu warto podpowiedzieć, że nowoczesne włókna często mają stosunkowo dużą gramaturę, a jednocześnie cechuje je lekkość, trwałość oraz inne bardzo interesujące i pożądane cechy.

Materiał single jersey oraz inne rodzaje używa się oczywiście do szycia, dlatego przed przystąpieniem do tej czynności konieczne jest nabycie owerloku bądź coverloku. Domowe maszyny też powinny sobie poradzić z tym zadaniem, jednakże nie posiadają one tylu opcji i urozmaiceń co wymienione powyżej opcje. W dalszej kolejności należy nabyć odpowiednie igły. Kiedy mamy do czynienia z materiał cienkim igła powinna mieć między 60 a 65, albo ewentualnie 70/75g. Materiały średnio grube to wartości od 75 do nawet 90g. Z kolei w przypadku materiałów grubych niezbędne są igły 100/110, albo 110/120g. Igła musi być dobrze dobrana, gdyż w innych przypadkach nawet najbardziej doświadczona krawcowa czy piękny materiał nie będą prezentować się atrakcyjnie. Igły przeznaczone do dzianin mają na końcu zaokrąglony czubek, dzięki czemu włókna nie ulegają zniszczeniu oraz nie rozcinają się. W ich przypadku następuje rozpychanie na boki w trakcie szycia, co jest zjawiskiem bardzo pozytywnym. To najważniejsze zasady o którym należy pamiętać w trakcie szycia oraz kupowania materiałów, aby następnie cieszyć się oszałamiającymi strojami oraz kreacjami, które będą nie tylko oryginalne, ale również unikatowe.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel