Ręcznik fitness, czyli rodzaje ręczników na siłownię

Ręcznik fitness, czyli rodzaje ręczników na siłownię

Wybierając się na siłownię, zabieramy ze sobą sporo rzeczy- ubrania i buty sportowe, wodę i inne gadżety potrzebne podczas treningu. Niezbędne są także ręczniki na siłownię, które mają nie jedną funkcję do spełnienia podczas treningu i tuż po nim. Jaki ręcznik będzie najbardziej odpowiedni na siłownię? W jakim celu zabieramy ręczniki na siłownię? Wydaje się,

Wybierając się na siłownię, zabieramy ze sobą sporo rzeczy- ubrania i buty sportowe, wodę i inne gadżety potrzebne podczas treningu. Niezbędne są także ręczniki na siłownię, które mają nie jedną funkcję do spełnienia podczas treningu i tuż po nim. Jaki ręcznik będzie najbardziej odpowiedni na siłownię?

W jakim celu zabieramy ręczniki na siłownię?

Wydaje się, że skoro po treningu na siłowni nie bierzemy prysznica, ręcznik nie będzie potrzebny. Jednak ręcznik przydaje się do przecierania twarzy lub karku z potu. Poza tym ręcznik powinien być używany podczas ćwiczeń po to, by się na nim położyć lub usiąść na nim, zamiast bezpośrednio na sprzęcie do ćwiczeń. Zatem ręcznik jest potrzebny nie tylko podczas ćwiczeń na maszynach, ale także podczas ćwiczeń grupowych na sali fitness. Maty do ćwiczeń są co prawda dezynfekowane, lecz chcąc uniknąć kontaktu skóry twarzy i reszty ciała z matą, na której ćwiczy wiele osób, najlepiej wykorzystać ręcznik i położyć go na macie. Ręcznik kładziemy na każdy sprzęt, o który się opieramy plecami lub klatką piersiową czy w przypadku niektórych ćwiczeń również czołem. Jest to zdecydowanie najlepszy sposób, by zachować higienę.

W każdym klubie fitness są dostępne prysznice dla klientów i warto z tego korzystać, aby nie przenosić bakterii i potu na czyste ubrania, przebierając się po treningu. Prysznic po zakończonych ćwiczeniach jest szczególnie polecany osobom, które zmagają się z nadmierną potliwością. Przygotowując torbę na siłownię, warto mieć ze sobą duży ręcznik do osuszenia ciała po prysznicu, średniej wielkości ręcznik, aby móc go rozłożyć na macie oraz mniejszy do wycierania twarzy z potu.

Rodzaje ręczników na siłownię.

Chcąc zabrać wszystkie niezbędne akcesoria na siłownię, może się okazać, że torba jest dość ciężka. Dlatego warto poznać różne rodzaje ręczników na siłownię i zdecydować, które będą najbardziej odpowiednie, a jednocześnie zajmą najmniej miejsca w torbie.

Popularnym ręcznikiem na siłownię jest ten z mikrofibry, który jest wyjątkowo lekki i zajmuje mało miejsca. Jest również miły w dotyku i wygodny w użytkowaniu. Wyróżnia się również ręczniki szybkoschnące, które także często są wytwarzane z mikrofibry. Tego rodzaju ręczniki charakteryzują się tym, że są wyjątkowo cienkie, a jednocześnie bardzo chłonne i jak sama nazwa wskazuje, bardzo szybko wysychają. Ręczniki tego typu są bardzo higieniczne, a ponieważ szybko schną, to nie rozwijają się w nich bakterie i grzyby. Dlatego są najlepszym wyborem na siłownię.

Niektórzy wybierają ręczniki chłodzące. To specjalny rodzaj ręczników na siłownię o dość porowatej strukturze. Kiedy zamoczymy go w wodzie i przyłożymy do twarzy, czujemy przyjemne chłodzenie. Z tego powodu najczęściej używa się go po treningu w formie orzeźwienia. Na siłownię można zabrać oczywiście zwykłe ręczniki bawełniane, lecz lepiej wybrać te mniejsze i cieńsze- szybciej wyschną i nie zajmą zbyt wiele miejsca w torbie.

Na co zwrócić uwagę, kupując ręczniki na siłownię?

Wybierając ręcznik na siłownię, warto postawić na higienę oraz komfort użytkowania i sięgnąć po model szybkoschnący. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wymiary ręcznika– najlepiej kupić dwa: większy pod prysznic oraz mniejszy do czyszczenia urządzeń na siłowni. Ważna jest także jakość wykonania- ręcznik uszyty niechlujnie, ze snującymi się nitkami, nie będzie dobrą inwestycją. Nie warto przepłacać, kupując ręczniki, jednak trzeba mieć na uwadze, że te szybkoschnące są nieco droższe od tradycyjnych, bawełnianych ręczników.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel