Impreza rodzinna bez stresu: jakie kroki podjąć, aby wszystko przebiegło sprawnie?

Impreza rodzinna bez stresu: jakie kroki podjąć, aby wszystko przebiegło sprawnie?

Organizacja imprezy rodzinnej może być bardzo stresująca, dlatego warto przestrzegać omówionych poniżej sprawdzonych sposób. Właściwe przygotowanie i planowanie to podstawa sukcesu. Catering na imprezę również ułatwi sprawę. O czym trzeba pamiętać i o jakie kwestie należy zadbać? Miejsce i czas imprezy Przed rozpoczęciem planowania imprezy, zacznij od wyznaczenia miejsca oraz czasu wydarzenia. Upewnij się, że

Organizacja imprezy rodzinnej może być bardzo stresująca, dlatego warto przestrzegać omówionych poniżej sprawdzonych sposób. Właściwe przygotowanie i planowanie to podstawa sukcesu. Catering na imprezę również ułatwi sprawę. O czym trzeba pamiętać i o jakie kwestie należy zadbać?

Miejsce i czas imprezy

Przed rozpoczęciem planowania imprezy, zacznij od wyznaczenia miejsca oraz czasu wydarzenia. Upewnij się, że wszyscy się pomieszczą, pozostaw wolną przestrzeń na stoły, miejsce do tańczenia, a jeśli w imprezie będą uczestniczyć dzieci, zadbaj o miejsce do zabawy. Miej na uwadze, że pogoda często rujnuje całe przyjęcie, dlatego zawsze zaplanuj alternatywę. Połowiczny plener sprawdzi się lepiej niż impreza w parku czy na łące. Koniecznie blisko domu, żeby mieć miejsce do schronienia.

Z kolei najlepszym dniem na przygotowanie imprezy jest sobota, gdyż zdecydowana większość osób ma wtedy czas wolny, nie pracuje i może z przyjemnością świętować urodziny czy inną okazję. Impreza może przeciągnąć się do późnych godzin, ale nie stanowi to problemu, gdyż każdy może odpocząć w niedzielę. Impreza nie powinna odbyć się za szybko, dlatego najlepiej sprawdzą się godziny popołudniowe, żeby wypić kawę, a także wspólnie zjeść pyszną kolację.

Zaproszenia

Catering na imprezę, wymyślne dekoracje, najlepsze koktajle nie są w stanie wynagrodzić nietrafionych gości, dlatego pamiętaj, jak ważny jest wybór odpowiednich osób. Zaproś znajomych z dziećmi razem, a ciocie i wujków w inny dzień, nie mieszkaj osób mających agresywne usposobienie, gdyż to gwarancja zniszczonej imprezy. Na zaproszeniach wskaż datę, do kiedy trzeba potwierdzić obecność.

Catering na imprezę

Właściwie dobrane menu jest również ważne jak podane wcześniej informacje. Najlepiej zdecydować się na szwedzki stół albo food bar, wtedy unikniesz konieczności częstej wymiany talerzy i sztućców, a także uciążliwego serwowania posiłków. Firma zajmująca się cateringiem przygotowuje różnorodne posiłki i przekąski – mogą być na słodko oraz słono. Dostępne są dania wegetariańskie, wegańskie, a także menu pochodzące z różnych stron świata. Kuchnia śródziemnomorska? Nie ma problemu? Tradycyjne polskie dania? Jak najbardziej.

Wystarczy wykonać jeden telefon, zawrzeć umowę i zaoszczędzić sporo czasu na zakupy, gotowanie, przygotowanie i ozdabianie. Catering na imprezę sprawi, że będzie ładnie i bardzo pysznie.

Koniecznie zadbaj też o muzykę i atrakcje, a także ładne dekoracje.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel