Krzesło toaletowe, czy wózek toaletowy?

Krzesło toaletowe, czy wózek toaletowy?

Pielęgnacja osoby starszej, niepełnosprawnej ruchowo lub po różnych operacjach nie jest łatwa i często wymaga specjalnego sprzętu. Gdy niepełnosprawność dotyczy kończyn dolnych, najtrudniejszą czynnością jest korzystanie z toalety i kąpiel. Bardzo pomocne może okazać się krzesło lub wózek toaletowy. Krzesło toaletowe wskazane dla osób o ograniczonej mobilności. Osoba starsza, schorowana często nie jest w stanie

Pielęgnacja osoby starszej, niepełnosprawnej ruchowo lub po różnych operacjach nie jest łatwa i często wymaga specjalnego sprzętu. Gdy niepełnosprawność dotyczy kończyn dolnych, najtrudniejszą czynnością jest korzystanie z toalety i kąpiel. Bardzo pomocne może okazać się krzesło lub wózek toaletowy.

Krzesło toaletowe wskazane dla osób o ograniczonej mobilności.

Osoba starsza, schorowana często nie jest w stanie pójść o własnych siłach do toalety, aby załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Dużym ułatwieniem jest krzesło toaletowe z pojemnikiem na nieczystości. Taka przenośna toaleta ma regulację wysokości, zatem można ją dopasować do indywidualnych potrzeb chorego. Oprócz tego często posiada podłokietniki, na których można się wesprzeć i bezpiecznie usiąść na krześle, a także wstać z niego. Po wyciągnięciu pojemnika na nieczystości krzesło toaletowe przenośne dla niepełnosprawnych może pełnić funkcję nadstawki nad muszlę sedesową, wspomagając siadanie oraz wstawanie.

Krzesło toaletowe może być tapicerowane, miękkie i wykończone wodoodpornym materiałem. Takie rozwiązanie jest idealne dla pacjentów wrażliwych na ucisk oraz czujących dyskomfort przy korzystaniu ze standardowego krzesła toaletowego. Jest szczególnie polecane dla osób po operacjach lub urazach stawów biodrowych. Niektóre krzesła toaletowe mają opcję składania, co zapewnia wygodniejsze przechowywanie go lub przewożenie krzesła.

Czym różni się wózek toaletowy od krzesła toaletowego?

Podstawową różnicą jest to, że wózek toaletowy posiada kółka, dzięki którym możliwe jest najeżdżanie na sedes. Wyjmując zbiornik na nieczystości, pacjent jest w stanie załatwić swoje potrzeby fizjologiczne bezpośrednio do muszli klozetowej. Jest to komfortowe rozwiązanie nie tylko dla pacjenta, ale także dla opiekuna, ponieważ ma dużo mniej pracy przy sprzątaniu. Wózek toaletowy nie tylko ułatwi higienę osobie starszej lub niepełnosprawnej, ale również zagwarantuje niezbędne w tym procesie bezpieczeństwo. Każdy wózek toaletowy jest łatwy w użyciu i dysponuje mechanizmami regulacyjnymi. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie wysokości i ułożenia siedziska oraz podpór do indywidualnych preferencji użytkownika.

Wózek toaletowy sprawdzi się również pod prysznicem.

Wiele osób niepełnosprawnych i ich opiekunów boryka się z problemami z kąpielą, ponieważ pacjent nie jest w stanie wejść do wanny lub stać pod prysznicem. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się wózek toaletowy, którym można wjechać pod natrysk. Jednak trzeba pamiętać, że w łazience musi znajdować się brodzik bez żadnych progów, najlepiej z odpływem w podłodze. Wózek toaletowy pod prysznic jest wykonany z takich materiałów, które doskonale znoszą zarówno wodę, jak i środki myjące, dlatego bez problemu można go wprowadzić do kabiny prysznicowej, na czas kąpieli. Jest to wygodne rozwiązanie również ze względu na to, że pacjent dzięki takiemu wózkowi może skorzystać z toalety, a następnie jest możliwość umycia dolnych partii ciała, wjeżdżając wózkiem pod prysznic. Dla pacjentów, wymagających szczególnej opieki, rekomendowane są dodatkowe pasy stabilizujące, uchwyty na stawy czy pasy na podnóżki, które zabezpieczają stopę przed spadaniem. Wózek toaletowy nie tylko usprawnia wiele podstawowych czynności, ale też eliminuje potrzebę fizycznego dźwigania osoby niepełnosprawnej lub chorej. Wózek lub krzesło toaletowe najlepiej szukać w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym i sprawdzić, czy posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, które gwarantują najwyższą jakość i pełne bezpieczeństwo użycia.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel