Kiedy prawnik przyda się najbardziej?

Kiedy prawnik przyda się najbardziej?

Prawnik to każda osoba, która ukończyła studia prawnicze, ale czy oznacza to jednocześnie, że może nas reprezentować przed sądem? Oczywiście, że tak, gdyż prawnik to radca prawny i adwokat. Jednakże to miano przysługuje również sędziom, prokuratorom i notariuszom. W jakiej sytuacji przyda się pomoc prawnika? W trakcie wyboru prawnika należy wziąć pod uwagę kilka istotnych

Prawnik to każda osoba, która ukończyła studia prawnicze, ale czy oznacza to jednocześnie, że może nas reprezentować przed sądem? Oczywiście, że tak, gdyż prawnik to radca prawny i adwokat. Jednakże to miano przysługuje również sędziom, prokuratorom i notariuszom. W jakiej sytuacji przyda się pomoc prawnika?

W trakcie wyboru prawnika należy wziąć pod uwagę kilka istotnych faktów

Wspomniano już, że wszyscy, którzy ukończyli studia prawnicze to prawnicy. Chodzi więc również o osoby, które nie posiadają dodatkowego tytułu zawodowego. Kiedy w trakcie poszukiwań wpiszemy hasło „prawnik Kraków” pojawią się zarówno adwokaci, jak i radcy prawni, ale również osoby udzielają porad prawnych i przygotowujące umowy oraz opinie. W przypadku tych drugich funkcjonuje to w formie działalności gospodarczej, którą znamy jako „kancelarię prawną”, „kancelarię doradztwa prawnego” i inne. Określenie to informuje nas, że można skorzystać z usług osób, które nie są zarówno radcami prawnymi, jak i adwokatami, ale skończyli studia prawnicze, czyli są prawnikami.

Brzmi to nieco skomplikowanie, jednakże prawnik zajmujący się tego typu działalnością nie ma prawa reprezentowania klienta przed sądem. Oprócz tego osoby, które korzystają z takich usług nie są chronione zasadami obowiązującymi radców prawnych oraz adwokatów. Chodzi o Kodeks Etyki Zawodowej, który jest bardzo restrykcyjny. Nakłada on szereg obowiązków oraz zobowiązań względem klientów, co daje im pewność, że ich sprawa jest traktowana priorytetowo oraz dogłębnie. Wśród zasad największą rolę odgrywa obowiązek ścisłego przestrzegania tajemnicy zawodowej. Oznacza to, że zarówno radca prawny, jak i adwokat nie ma prawa podzielić się żadnymi informacjami na temat prowadzonej sprawy. Chodzi tutaj zarówno o członka rodziny, opinię publiczną oraz jakąkolwiek inną osobę. Niestety takie same zasady nie funkcjonują w kancelarii prawnej i innej działalności tego typu.

Na kogo warto się zdecydować?

Reasumując, każdy kto ukończył studia prawnicze znany jest jako prawnik Kraków posiada bardzo wielu znakomitych adwokatów oraz radców prawnych, a w trakcie ich wyboru należy wziąć pod uwagę szereg cech, które wpływają na wybór konkretnych osób. Ich wybór wiąże się z wieloma korzyściami, których niestety nie uzyskujemy w trakcie udania się do kancelarii doradztwa podatkowego czy innej działalności tego typu. Kiedy chodzi o prawników pracujących w kancelariach uzyskuje się jedynie pomoc oraz porady, ale nie idą one w parze z zabezpieczeniami dla klientów. Jednakże druga opcja na pewno wiąże się z niższymi wydatkami na skorzystanie z takiej usługi, co stanowi kryterium wyboru dla wielu osób.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel