Kask rowerowy dla dzieci – co warto wiedzieć?

Kask rowerowy dla dzieci – co warto wiedzieć?

Kaski rowerowe dla dzieci zapewniają odpowiednią ochronę głowy podczas jazdy na rowerku biegowym, klasycznym rowerze, deskorolce, rolkach czy hulajnodze. Dzięki nim dzieci są mniej narażone na urazy, przez co mogą bezpiecznie spędzać czas na ulubionych aktywnościach. Sprawdź, czym cechuje się dobrze dobrany kask dziecięcy i jak wybrać produkt odpowiedni do wieku dziecka. Obowiązkowe kaski rowerowe

Kaski rowerowe dla dzieci zapewniają odpowiednią ochronę głowy podczas jazdy na rowerku biegowym, klasycznym rowerze, deskorolce, rolkach czy hulajnodze. Dzięki nim dzieci są mniej narażone na urazy, przez co mogą bezpiecznie spędzać czas na ulubionych aktywnościach. Sprawdź, czym cechuje się dobrze dobrany kask dziecięcy i jak wybrać produkt odpowiedni do wieku dziecka.

Obowiązkowe kaski rowerowe dla dzieci – bezpieczeństwo nie do przecenienia

Choć na chwilę obecną noszenie kasku rowerowego podczas jazdy nie jest obowiązkowe, wiele faktów przemawia za tym, aby zachęcać dziecko do zakładania kasku na czas różnych aktywności. Kiedy maluch dopiero uczy się jazdy, nie umie jeszcze precyzyjnie sterować pojazdem ani utrzymywać równowagi, dlatego ryzyko upadku jest bardzo duże. Tymczasem nawet niepozorny upadek może być niebezpieczny! Kask rowerowy ochroni czaszkę i zabezpieczy głowę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

O czym pamiętać wybierając kask rowerowy dla dzieci?

Aby kask rowerowy dla dzieci dobrze spełniał swoją rolę, musi być odpowiednio dopasowany. Bardzo duże znaczenie ma rozmiar kasku. Nie może on być ani za mały ani za duży, ponieważ nie będzie wtedy spełniał swojej roli. Kupowanie zbyt dużego kasku z obawy, że dziecko szybko wyrośnie z dedykowanego rozmiaru jest bardzo dużym błędem. Taki kask może się łatwo zsunąć i odsłonić wrażliwe miejsca.

Dokonując zakupów warto wybrać taki model kasku, który ma możliwość regulacji, posiada otwory wentylacyjne chłodzące głowę podczas upałów i siateczkę chroniącą przed ukąszeniami owadów. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości kaski dla małych rowerzystów, w tym regulowany kask dziecięcy marki Milly Mally – ultra lekki, wytrzymały i funkcjonalny. Kask zawiera paski mocujące zapinane pod brodą oraz wkładkę z mechanizmem pozwalającym na dokładne dopasowanie kasku do główki dziecka. Wszystkie sprzedawane przez nas kaski spełniają wymogi bezpieczeństwa obowiązujące w Unii Europejskiej i są zgodne z normą EN1078.

Kaski dla dziewczynek i chłopców – kolory i wzory dla każdego

Zastanawiasz się, jaki kask wybrać dla małego rowerzysty? Dzieci nie lubią nudy, dlatego postaw na barwne wzornictwo! Co powiesz na kask z motywem bajkowym? Kraina lodu, Księżniczki, Gwiezdne Wojny a może Samochody? Kaski z takimi wzorami znajdziesz właśnie w naszym sklepie. Z łatwością dobierzesz też odpowiedni akcent kolorystyczny wybierając spośród czerwonych, niebieskich, białych i innych wersji kasków.

Jak dobrać rozmiar kasku rowerowego dziecięcego?

Przed zakupem kasku rowerowego dla dziecka zmierz obwód głowy swojej pociechy. Jak to zrobić? Przygotuj centymetr krawiecki i przyłóż go w najszerszym miejscu, czyli ok. 1-2 cm nad brwiami. Miarka powinna dobrze przylegać do głowy, ale nie należy jej zbyt mocno napinać. Pomiary najlepiej wykonać kilkukrotnie, a wynik uśrednić.Jeśli nie masz miarki, możesz do tego celu użyć sznurka i potem przyłożyć go do linijki, aby sprawdzić odmierzoną długość. Na podstawie wielkości obwodu głowy można już dobrać kask z właściwym zakresem rozmiarowym.

Większość kasków ma opcję regulacji rozmiaru, jednak najlepiej wybierać modele z regulacją na poziomie jedynie kilku centymetrów. Kask założony na głowę powinien stabilnie trzymać się nawet podczas gwałtownych ruchów głowy. Odpowiednie dopasowanie kasku uzyskamy poprzez wyregulowanie obwodu pokrętłem, skrócenie pasków bocznych do pożądanej długości oraz zapięcie paska pod brodą w taki sposób, aby delikatnie przylegał do podbródka.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel