Jakie są różnice w uzyskaniu kredytu w Polsce i w Niemczech?

Jakie są różnice w uzyskaniu kredytu w Polsce i w Niemczech?

W Polsce i w Niemczech są różne kryteria związane z przyznawaniem kredytów. Nie można więc bazować na wiedzy dotyczącej jednego kraju. Oprócz tego trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii i pytań nurtujących osoby ubiegające się o kredyty w obu krajach. Czy pożyczki wchodzą w grę dla wszystkich? Kto może się ubiegać o przyznawanie kredytu w

W Polsce i w Niemczech są różne kryteria związane z przyznawaniem kredytów. Nie można więc bazować na wiedzy dotyczącej jednego kraju. Oprócz tego trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii i pytań nurtujących osoby ubiegające się o kredyty w obu krajach.

Czy pożyczki wchodzą w grę dla wszystkich? Kto może się ubiegać o przyznawanie kredytu w Niemczech?

Na wielu stronach internetowych znajduje się masa informacji na temat zaciągania kredytów w Niemczech. Trzeba jednak dążyć do skrótu i przyswojenia sobie najważniejszych wiadomości, aby w konkretnej sytuacji wiedzieć, jak się zachować. Jeśli mieszkasz w Niemczech i potrzebujesz pilnie gotówki, to masz szansę ją dostać. Co ważne, możesz wypełnić wniosek przez Internet, kierując pismo do banku odpowiedzialnego za przyznawanie kredytów. Trzeba jednak spełnić odpowiednie warunki, bez których udzielenie kredytu jest niemożliwe. Większość czynników mających wpływ na możliwość przyznania pożyczki wiąże się z zameldowaniem i zatrudnieniem w Niemczech. Możesz więc ubiegać się o kredyt w Niemczech wtedy, gdy masz stałe zameldowanie w tym kraju, ale też posiadasz dokument poświadczający, że pracujesz z umową na stałe, zleceniówką lub o dzieło. Nie ma więc w tym przypadku żadnego problemu związanego z zatrudnieniem.

Kolejna kwestia wiąże się z kartą kredytową SCHUFA. Inaczej mówiąc, musisz być wiarygodnym kredytobiorcą. Oczywiście to są tylko podstawowe wytyczne, bo tak naprawdę pierwszeństwo mają zazwyczaj osoby zatrudnione na stałe. Jeśli prowadzisz firmę, to masz mniejszą szansę na przyznanie kredytu, ale nie zawsze. Wystarczy jednak mieć większy staż pracy w swojej działalności, aby szanse w banku wzrosły.

Kredyty w Niemczech? Co jeszcze musisz wiedzieć na temat?

Oprócz powyższych wskazówek wiążących się z kwestią przyznawania kredytu jest jeszcze kilka innych, o które często pytają zainteresowani. Jedną z nich jest czas przyznania kredytu. Jak się okazuje, jest to czas bardzo krótki, bo zaledwie kilka dni od złożenia wniosku. Jeśli znajdujesz się w grupie osób z pierwszeństwem ubiegania się o kredyty w Niemczech i spełniasz wszystkie warunki, nie musisz się martwić o długie oczekiwanie na gotówkę.

Musisz też wiedzieć o tym, jakie są rodzaje kredytów w Niemczech. Pierwszy z nich dotyczy nieruchomości, drugi to kredyt samochodowy i kolejny to kredyt konsumencki, który dostaje się bez powiadamiania o jego przeznaczeniu. Oprócz tego jest tzw. kredyt DISPO, czyli tzw. limit kredytowy na koncie bankowym. Niektórzy decydują się również na kredyt na karcie kredytowej, czyli robienie zakupów na tzw. kreskę. Niestety taki przywilej jest wysoko oprocentowany, bo wynosi 20%.

Oczywiście można też brać kredyty bez okazania zdolności kredytowej SCHUFA, ale na pewno nie w niemieckim banku. Tutaj z pomocą przychodzą takie kraje jak Austria i Szwajcaria, o czym warto więcej poczytać.

Kto może wziąć kredyt w Polsce? Jakie trzeba spełnić warunki?

Czasami trzeba szybko podreperować domowy budżet. Szykuje się remont, wyjazd bądź zakup mieszkania czy samochodu. Kredyt okazuje się wtedy nieodzowny i bardzo pomocny. W Polsce, aby dostać kredyt, trzeba mieć zdolność kredytową oraz wiarygodność kredytową. Jeśli historia twoich wcześniejszych pożyczek jest „czysta”, czyli wszystko zostało spłacone o czasie, wtedy nie ma problemu z przyznaniem ci następnego kredytu. Zawsze możesz zerknąć na stronę Biura Informacji Kredytowej BIK, aby sprawdzić, czy rzeczywiście twoja historia kredytowa jest nienaganna.

Jeśli już wiesz, że kredyt będzie ci przyznany, musisz zgromadzić ważne dokumenty. Na szczęście nie jest ich wcale dużo. Wystarczy zabrać ze sobą do banku dokumenty, za pomocą którego bank zweryfikuje twoją tożsamość. Drugim dokumentem niezbędnym przy zaciąganiu kredytu w Polsce jest zaświadczenie o dochodach. Dane te należy wziąć od pracodawcy, a jeśli masz status rencisty lub emeryta, wtedy wystarczy okazać odcinek z płaconym ci świadczeniem.

Pada też wiele pytań o to, czy wysokość zarobków ma znaczenie. Nie zawsze bank zwraca na to szczególną uwagę, bo zdolność do spłaty kredytów ustala samodzielnie. Nie ma jednej odgórnej wytycznej, która regulowałaby tę kwestię. Co więcej, czasami banki udzielają pożyczek osobom, które nie mają stałego zatrudnienia. Możliwy jest również kredyt udzielony bez zaświadczenia o zarobkach, jednak nie jest on nigdy wysoki.

Kredyt w Niemczech czy w Polsce? Generalnie trochę lepsze warunki są w Polsce, bo w sumie każdy dostanie pożyczkę. Wystarczy znaleźć dobry bank, który uzna twoją zdolność kredytową i wtedy można bez problemu reperować swój naciągnięty budżet.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel