Co to są kurzajki i jak można je leczyć ?

Co to są kurzajki i jak można je leczyć ?

Kurzajki są to grudkowate narośla o szorstkiej powierzchni. Winowajcą ich powstawania jest wirus brodawczaka ludzkiego. Do dziś dnia trwają badania nad tym schorzeniem, które ciężko wyleczyć. Dlatego nie odnaleziono jedynego skutecznego sposobu (leku) na pozbycie się tych zmian. Kurzajki mogą występować na różnych częściach ciała, ale głównie występują na rękach, stopach, ustach. Można się nimi

Kurzajki są to grudkowate narośla o szorstkiej powierzchni. Winowajcą ich powstawania jest wirus brodawczaka ludzkiego. Do dziś dnia trwają badania nad tym schorzeniem, które ciężko wyleczyć. Dlatego nie odnaleziono jedynego skutecznego sposobu (leku) na pozbycie się tych zmian.

Kurzajki mogą występować na różnych częściach ciała, ale głównie występują na rękach, stopach, ustach. Można się nimi zarazić poprzez bezpośredni kontakt z osoba zarażoną, wspólne korzystanie z przyborów toaletowych. Miejscami, gdzie „łatwo” złapać brodawkę jest basen, solarium, kosmetyczka itp. czyli wszędzie tam gdzie jest skupisko ludzi. Kurzajki można mieć w każdym wieku. Część ludzi, którzy mają obniżoną odporność łatwo się nimi zaraża. Często maja je dzieci, młodzież, pielęgniarki, masażyści. Rodzice małych dzieci też są w grupie ryzyka. Kurzajki są nieestetycznie. Jeżeli znajdują się na stopach podczas chodzenia wywołują ból. spowodowany uciskiem. Wiele osób podejmuje nierówna walkę z nimi stosując różne środki również z obszarów medycyny niekonwencjonalnej(ludowej). Czasami bywa tak, ze pewnego dnia znikają same nie wiadomo dlaczego. Same się pojawiły i same zniknęły. Do głównych sposobów leczenia brodawek należą wszelkie płyny maści, żele zakupione w aptece i zawierające kwas salicylowy, mlekowy lub mocznik. Oporne na leczenie należy traktować już lekami na receptę, które przepisze lekarz. U dermatologa można wymrozić kurzajkę ciekłym azotem lub wyłyżeczkować. Małe brodawki można usunąć, stosując elektrokoagulację. Polega ona na ścinaniu białka zmian skórnych poprzez działanie prądem wysokiej częstotliwości.

Medycyna ludowa poleca na kurzajki jaskółcze ziele. Zioło to rośnie przy drogach, na skrajach lasów. Zmianę smaruje się płynem z łodygi, ale należy być bardzo ostrożnym gdyż łatwo zatrzeć oczy. Niektórzy obwiązują wystająca brodawkę nitką, co powoduje jej niedokrwienie i w konsekwencji odpadnięcie. Jak sami widzicie nie ma jednej sprawdzonej konwencjonalnej czy niekonwencjonalnej metody na pozbycie się kurzajek. Wiele osób stosuje każdą po kolei, jeśli nie działa poprzednia a po wyczerpaniu środków leczniczych szuka pomocy w medycynie ludowej.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel