Co nas czeka przy zakładaniu firmy?

Co nas czeka przy zakładaniu firmy?

Wielu ludzi snuje marzenia o założeniu własnej działalności.Co tak naprawdę powstrzymuje nas przed założeniem własnego biznesu? Prowadzenie własnej firmy bywa naprawdę trudne. Wszystkie czynniki naraz, takie jak podatki, skarbówka, ZUS, nas dopadają. Musimy mieć ułożony harmonogram, dbać o swoich klientów, pilnować sprzedaży, i jakości naszych produktów i usług. Ryzyko opuszczenia wygodnej posady na etacie jest

Wielu ludzi snuje marzenia o założeniu własnej działalności.Co tak naprawdę powstrzymuje nas przed założeniem własnego biznesu?

Prowadzenie własnej firmy bywa naprawdę trudne. Wszystkie czynniki naraz, takie jak podatki, skarbówka, ZUS, nas dopadają. Musimy mieć ułożony harmonogram, dbać o swoich klientów, pilnować sprzedaży, i jakości naszych produktów i usług.

Ryzyko opuszczenia wygodnej posady na etacie jest bardzo duże. Na początku musimy zmienić swoje nastawienie na bardziej przedsiębiorcze. Nie słuchajmy się rad znajomych, czy rodziny. Mamy w swojej głowie pewne przekonania. Nasze przekonania były oparte do tej pory na tym, co dobre i bezpieczne. Podobne przekonania ma nasza rodzina, z jednym zastrzeżeniem. Nasi bliscy mogą nie wierzyć w nasze umiejętności poradzenia sobie, tak bardzo jak my sami.

Jesteśmy przez niektórych negatywnie oceniani, ponieważ przekraczamy ich rozumienie, co według nich jest osiągalne i możliwe. Nie pozwólmy, aby przekonania innych na dany temat nas ograniczały. Oczywiście, możemy uniknąć takich uwag od bliskich, po prostu nie dzieląc się z nimi każdą informacją.

Rezygnacja ze stałej pracy jest odważnym krokiem, tak samo jak inwestowanie oszczędności we własną działalność.
Zakładając własną działalność porcjujmy ryzyko tak, aby uniknąć hipotetycznej porażki. Zagwarantujmy sobie także poduszkę oszczędności, czyli pieniądze potrzebne na nieprzewidziane wydatki. Ważne jest także, aby oddzielić finanse prywatne od firmowych.

Możemy także testować swoje pomysły, sprawdzając w ten sposób czy dany produkt rzeczywiście dobrze się sprzedaje. Znajdźmy sobie także przestrzeń w której możemy ćwiczyć swoją ofertę, wystawiając ją na ocenę klienta.

Wiedzmy także, że chaos jest rezultatem własnej działalności. Większość ludzi niestety nie potrafi radzić sobie z chaosem i w wyniku negatywnych bodźców, szybko podejmuje decyzje o zakończeniu działalności, lub zmienia branżę.

Prowadząc własną działalność musimy nieustannie ulepszać siebie i swój produkt. Umiejętność radzenia sobie z trudnościami rozwijamy właśnie po to, by być gotowym na radzenie sobie z niespodziankami, jakie życie dla nas przygotowało.

Nie knujmy nad dominacją rynku, działajmy zgodnie ze swoją skalą najlepiej jak potrafimy. Zanim skonsultujemy problemy z rdzeniem firmy, spędźmy na ich analizie dłuższy czas.

Pamiętajmy, bądźmy samoświadomi, nie udawajmy kogoś kim nie jesteśmy, ani, że nasz produkt jest czymś innym niż jest w rzeczywistości.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel